O mnie

Nazywam się Mateusz Durbas. Jestem magistrem dietetyki o specjalności dietetyka kliniczna, a także prelegentem, wykładowcą, redaktorem medycznym, autorem setek artykułów specjalistycznych na temat żywienia i suplementacji w branżowych czasopismach oraz chętnie odwiedzanych przez entuzjastów zdrowego stylu życia portalach internetowych. Wszystko to jednak wywodzi się z mojego zamiłowania do prowadzenia prozdrowotnego trybu życia opartego o świadome podejmowanie codziennych decyzji. Pasjonuje się szczególnie dietetyką kliniczną, sportową i psychodietetyką. Współpracuję na co dzień ze swoimi klientami w poradni SOMA GROUP, zlokalizowanej w śródmieściu Krakowa, jak również prowadzę konsultacje żywieniowe w formie online z osobami z innej części Polski, a nawet zagranicy.

 

Moją misją życiową jest przekazywanie wartościowej wiedzy popartej dowodami naukowymi oraz towarzyszenie swoim podopiecznym w nauce prawidłowego odżywiania i budowania długotrwałych, prozdrowotnych nawyków stylu życia. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach z zakresu dietetyki klinicznej, sportowej oraz psychodietetyki. W swojej  codziennej praktyce dietetyka korzystam z fachowej literatury, wytycznych polskich i światowych  opiniotwórczych towarzystw naukowych, a także współpracuję z kompetentnymi lekarzami o rozmaitej specjalności. Do każdego klienta podchodzę z pasją, akceptacją, otwartością i olbrzymim zaangażowaniem. W moim gabinecie panuje przyjazna atmosfera, która pozwala mi uważnie wysłuchać potrzeb klienta i tym samym odpowiednio dopasować właściwą strategię dietetyczno-treningową do indywidualnego stylu życia i preferencji żywieniowych danej osoby. 

 

Wykształcenie:

Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie: 3,5-letnie studia licencjackie na kierunku dietetyka

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia: 2-letnie studia magisterskie na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność o specjalności dietetyka kliniczna

Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie - roczny kurs umiejętności interpersonalnych i podstaw pomagania

Uczestnik Szkoleń i Konferencji Akademii Dietetyki Sportowej 2017 - 2019

Uczestnik Szkoleń dla Dietetyków, Kcalmar 2017 - 2019

Uczestnik Konferencji Food Forum 2018

Uczestnik Szkolenia Dieta dla Seniora, Narodowy Program Zdrowia 2018

Uczestnik Szkolenia dla Osób Wysoko Wrażliwych, Akademia Charaktery 2018

Uczestnik Konferencji UJ Collegium Medicum 2017 i 2018

Uczestnik Konferencji Trends in Dietetics 2017

Uczestnik Szkoleń i Konferencji Ajwen Dieta 2014 - 2016

Uczestnik Konferencji NutriCenter 2011 i 2012

Obecnie w trakcie intensywnej nauki w dziedzinie psychodietetyki, w tym pracy z klientem z zaburzeniami odżywiania w oparciu o metody terapii poznawczo-behawioralnej

 

Szukasz wsparcia doświadczonego dietetyka klinicznego i/lub sportowego pracującego odpowiedzialnie w oparciu o sprawdzone i rzeczywiście dowiedzione naukowo metody? Zapoznaj się z moją ofertą współpracy.

Partnerzy