O mnie

Nazywam się Mateusz Durbas. Jestem magistrem dietetyki o specjalności dietetyka kliniczna, a także szkoleniowcem, autorem setek artykułów specjalistycznych na temat żywienia i suplementacji w branżowych czasopismach oraz chętnie odwiedzanych przez entuzjastów zdrowego stylu życia portalach internetowych. Wszystko to jednak wywodzi się z mojego zamiłowania do prowadzenia prozdrowotnego trybu życia bazującego na ciągłym poszerzaniu świadomości swojego ciała i jego rzeczywistych potrzeb. Pasjonuje się szczególnie dietetyką kliniczną, sportową i psychodietetyką. Współpracuję na co dzień ze swoimi klientami w poradni SOMA GROUP, zlokalizowanej w śródmieściu Krakowa, jak również prowadzę konsultacje żywieniowe w formie online z osobami z innej części Polski, a nawet zagranicy. Staram się mieć cały czas otwarty umysł na najnowsze doniesienia naukowe, dzięki czemu uwielbiam każdego dnia zgłębiać wiedzę z dziedziny żywienia, medycyny i psychologii. Codziennie praktykuje trening uważności i metody terapii poznawczej, ponieważ mam świadomość, że ćwiczyć warto nie tylko ciało, lecz również umysł.

 

Moją misją życiową jest przekazywanie wartościowej wiedzy popartej dowodami naukowymi oraz towarzyszenie swoim podopiecznym w nauce prawidłowego odżywiania i budowania długotrwałych, prozdrowotnych nawyków stylu życia. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach z zakresu dietetyki klinicznej, sportowej oraz psychodietetyki. Obecnie jestem w trakcie intensywnej nauki w dziedzinie psychodietetyki, w tym pracy z klientem z zaburzeniami odżywiania w oparciu o metody terapii poznawczo-behawioralnej oraz trening uważności (mindfulness). W swojej  codziennej praktyce dietetyka korzystam z fachowej literatury, wytycznych polskich i światowych, opiniotwórczych towarzystw naukowych, a także współpracuję z kompetentnymi lekarzami o rozmaitej specjalności. Do każdego klienta podchodzę z pasją, akceptacją, otwartością i olbrzymim zaangażowaniem. W moim gabinecie panuje przyjazna atmosfera, która pozwala mi uważnie wysłuchać potrzeb klienta i tym samym odpowiednio dopasować właściwą strategię dietetyczno-treningową do indywidualnego stylu życia i preferencji żywieniowych danej osoby. 

 

Szukasz wsparcia doświadczonego dietetyka klinicznego i/lub sportowego pracującego odpowiedzialnie w oparciu o sprawdzone i rzeczywiście dowiedzione naukowo metody? Zapoznaj się z moją ofertą współpracy.

 

Mateusz Durbas - ZnanyLekarz.pl

Partnerzy