EQ PURE ARCTIC OIL - recenzja

Dzięki uprzejmości firmy Eqology miałem okazję przez ostatni miesiąc testować norweski suplement diety bogaty w kwasy Omega-3 (EPA i DHA), Omega-9, witaminę D3 i polifenole. Jak większość z Was już wie jestem bardzo oszczędny w rekomendowaniu suplementów diety i stosuje u siebie oraz u swoich klientów tylko związki, które są dobrze udokumentowane klinicznie i które trudno zbilansować w diecie ze względu na ograniczoną ilość dobrych źródeł.

Kwasy Omega-3 (EPA i DHA) znajdujące się głównie w rybach morskich należą do świetnie przebadanych związków o bardzo szerokim spektrum zastosowań: od profilaktyki wielu chorób cywilizacyjnych, po immunostymulacje, redukcję stanów zapalnych, problemów skórnych, czy wsparcie układu nerwowego. W diecie dobrym źródłem tych kwasów są tłuste ryby morskie, np. łosoś, makrela, które powinny być spożywane przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Jeśli chodzi o suplementy diety dostępne na Polskim rynku to zdecydowana większość ma bardzo niską zawartość EPA i DHA oraz cechuje się słabą jakością. Przez ostatnie lata znalazłem tylko dwa, maksymalnie trzy, które się wyróżniają i można się nad nimi zastanowić w perspektywie suplementacji.

Co mogę powiedzieć o testowanym produkcie? Z pewnością świetna jakość surowca, delikatny smak, wyeliminowany do minimum nieprzyjemny rybi zapach, przyzwoita zawartość EPA i DHA (1390 mg Omega-3/10 ml, w tym 490 mg EPA i 690 mg DHA), atrakcyjny dodatek kwasów Omega-9 (3320 mg/10 ml), polifenoli oraz witaminy D3 (8,3 mcg = 332 IU). Uważam, że optymalna dzienna dawka to 10 - 15 ml produktu na dobę. Minusem jest ograniczona dostępność produktu w naszym kraju, gdyż jest on dystrybuowany wyłącznie w ramach marketingu wielopoziomowego, czyli tzw. MLM i dość wysoka cena, jeżeli nie zdecydowalibyśmy się na budowanie własnej sieci sprzedaży. Z drugiej strony pozwala to na utrzymanie jednakowej ceny i zapewnia brak produktu w sklepach internetowych.

powrót do listy

Partnerzy