Portfolio / MEDYCYNA PRAKTYCZNA

  • Opinia klienta

    Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej, największym polskim centrum informacji medycznej dla lekarzy. Ponadto przygotowuje także materiały edukacyjne dla pacjentów, współpracując z doświadczonymi specjalistami z różnych dziedzin medycyny. 

    Jednym z autorów naszych artykułów przygotowywanych dla pacjentów do serwisu poświęconego zasadom zdrowego żywienia i aktywności fizycznej (serwis Dieta) jest mgr Mateusz Durbas. Pan Mateusz Durbas współpracuje z portalem Medycyna Praktyczna od marca 2018 roku. 

    W przygotowaniu tekstów, Pana Mateusz wyróżnia doskonała znajomość aktualnych zagadnień z zakresu żywienia (zarówno osób zdrowych, jaki i osób z różnymi schorzeniami) oraz aktywności fizycznej. Ponadto Pan Mateusz ma umiejętność krytycznej oceny dostępnych danych naukowych pod katem ich wiarygodności. Ma to szczególne znaczenie w dobie łatwego dostępu do internetu, w którym znajdują się nierzadko treści o wątpliwej wiarygodności. To wszystko decyduje o tym, że opracowania Pana Mateusza charakteryzują się wysokim poziomem merytorycznym. Dodatkowo przygotowane teksty uwzględniają zasady medycyny opartej na danych naukowych (evidence-based medicine-EBM). W przygotowaniu tekstów Pan Mateusz korzysta zarówno z aktualnych polskich opracowań, jaki i z anglojęzycznych baz naukowych (m.in. Pubmed, Ovid i Cochrane Library). Mimo to, teksty są pisane przystępnym, w pełni zrozumiałym językiem, co doceniają także użytkownicy serwisu www. dieta.mp.pl. 

    Redakcja serwisu dieta.mp.pl
powrót do listy

Partnerzy